Vebinar Upwork LIVE: Legal Side of Freelancing

Zadovoljstvo nam je da sa vama podelimo vebinar u organizaciji Upwork-a pod nazivom: Upwork LIVE: Legal Side of Freelancing na kojem smo pričali o mogućnostima poslovanja frilensera u Srbiji. 

Od početka godine sa primenom je počeo zakon koji reguliše status fizičkih lica koja posluju na internetu. Više o ovom modelu oporezivanja i portalu preko kojeg će se vršiti prijava prihoda, ali i ostalim poreskim opcijama koji stoje na raspolaganju frilenserima u Srbiji saznajte kroz teme koje smo obradili na vebinaru: 

  • Dva modela oporezivanja frilensera kao fizičkih lica
  • Portal za prijavu prihoda frilensera
  • Poslovanje preduzetnika – knjigaša i paušalaca
  • Test samostalnosti – između Freelance i Preduzetništva
  • Razlike između poslovanja fizičkih lica i preduzetnika
  • Obaveze i prava frilensera

Kroz navedene teme sprovešće vas predavači: 

  • Irena Đoređević – Menadžerka za regulatornu reformu NALED
  • Sonja Žabić – Product owner at Clever DOO
  • Mina Simić – Co-author & Team Lead of testsamostalnosti.rs

Pogledajte snimak vebinara:

2 comments

  1. Poštovana Sonja,
    paušalac sam, a između ostalog, radim i preko Upwork platforme. Zanima me da li i dalje važi pravilo da se fakturiše UpWorku i da to moze da bude i zbirna faktura (na ugovoreni iznos, pre upwork fees i VAT) za nekoliko poslova i klijenata u kraćem vremenskom periodu (recimo 30 dana). Ukoliko su klijenti fizička lica, mora se izdati i fiskalni račun – da li jedan, po fakturi (izdatoj Upworku) i ukupnoj sumi novca ili za svakog klijenta ponaosob? Da li ovo moze da se uradi neposredno pred prebacivanje na PayPall?
    Unapred hvala.

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *